Lütfen sayfayı seçiniz

Android Tablette WhatsApp Kullanımı

    22 Ocak 2015 itibariyle, WhatsApp Web’in de piyasaya sürülmesiyle birlikte Android tablet kullanıcıları, tabletlerindeki Chrome tarayıcısı üzerinden mesajlaşma uygulamasını kullanabiliyor. Hizmete erişmek için, öncelikle telefonunuzdaki WhatsApp’ın son sürüme güncellenmiş olması gerekiyor. Ardından tabletinizden web.whatsapp.com adresine girerek karşınıza çıkan kodu, telefondaki WhatsApp’ın Menüsünde bulunan WhatsApp Web seçeneğine tarattığınızda, tabletinizdeki Chrome üzerinden WhatsApp kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp apk dosyasını indirin

    Yalnızca Wi-Fi destekleyen bir tablet ile Google Play’de WhatsApp’ı arıyorsanız, uygulama resmen desteklenmediği için arama sonuçlarından bir yanıt almanız mümkün olmayacaktır. Bunu aşmak için, Android cihazlara yüklediğimiz uygulamaların kurulum dosyası olan APK dosyasını elde etmeniz gerekiyor. Bilgisayar üzerinden WhatsApp’ın kendi sitesine girerek bu dosyayı indirebilir veya Google’a “WhatsApp APK” yazarak çok sayıda sonuca ulaşabilirsiniz.

Güvenlik ayarlarını atlatın

   İndirdiğiniz APK dosyasını Android tabletinize yüklemeden önce, tabletin Ayarlar menüsüne girip güvenliği atlatmanız gerekiyor. Bunun için de Ayarlar>Güvenlik>Cihaz Yönetimi altındaki “Bilinmeyen kaynaklar” seçeneğini onaylayın. WhatsApp’ı yükledikten sonra bu onayı geri almak, cihazınızın güvende kalması için faydalı olacaktır.

    Bu işlemin ardından, eğer bilgisayar ile indirdiyseniz WhatsApp APK dosyasını tabletinizde bulunan SD karta atın ve dosya yöneticisi üzerinden APK’yı açın. Direkt tablet üzerinden indirdiyseniz de bildirim alanındaki WhatsApp APK dosyasına tıklayın ve mesajlaşma uygulamasını tabletinize yükleyin.

WhatsApp telefon onayını aşın

   WhatsApp’ı açtıktan sonra, karşınıza telefon numarası onayı çıkacak. Kullandığınız numarayı girin ve Tamam’a tıklayın. Telefonunuza bir mesaj gelecek ancak doğal olarak bu mesaj tabletiniz tarafından fark edilmeyecek. Birkaç dakika sonra WhatsApp, size SMS ile doğrulamanın hata verdiğini ve sesle doğrulamayı denemenizi söyleyecek. Beni Ara seçeneğine basın ve telefonunuzdan gelen aramaya cevap vererek gereken kodu girin. Bu işlemin ardından WhatsApp’ı tabletinizde kullanabileceksiniz. 

NOT: Uygulama sadece tek cihazda çalışmaktadır. Bu yüzden hem tablette hem de telefonunuzda kullanmayı düşünüyorsanız, her 2 cihaz için her seferinde onaylama kodunu girmek zorunda kalırsınız. 

Alıntıdır.
Kaynak: PC World 

Nasıl Bir Web Sayfası Nasıl Bir Web Sayfası
Her yeni gün bir firma ticaret hayatında yerini alıyor ve henüz ofisini bile oluşturmadan önce internetteki ofisinin yerini a...
Logo Tasarımı Logo Tasarımı
Kurumunuzun dilsiz sözcüsü olan logonuz, dünyanın her yerinde sizi temsil etmektedir. Bu nedenle kurumunuz için iyi planlanmı...
E-Bülten E-Bülten
E-Bülten’ler internetin geliştiği ve vazgeçilmez bir pazarlama aracı olduğu tüm ülkelerde yıllardır kullanılmaktadır. Sayfa s...